Bitcoin podskakuje do 13,7 tys. dolarów

Folia rynkowa: Bitcoin podskakuje do 13,7 tys. dolarów, wysoki w 2019 r.; kurs zmienności eterowej odwraca się

Bitcoin zyskał we wtorek na wysokości 2019 roku, podczas gdy zmienność eteru wzrosła po spadku w październiku.

  • Bitcoin (BTC) obracał około $13,668 od 20:00 UTC (16:00 ET). Wzrost o 5% w ciągu ostatnich 24 godzin.
  • Przedział 24-godzinny Bitcoin’a: 13.008$13.756$.
  • BTC powyżej swoich 10-dniowych i 50-dniowych średnich kroczących, bykowy sygnał dla techników rynkowych.

Według danych CoinDesk 20, cena Bitcoina stale rosła we wtorek, osiągając aż 13.756,33 dolarów, a następnie spadła do 13.668 dolarów. Jest teraz w zasięgu swojej wysokiej z 2019 roku 13.879,24 dolarów; każdy punkt powyżej tego stawia ceny bitcoinów tam, gdzie Bitcoin Trader były pod koniec 2017-początek 2018 roku – run byków i następnie upadek. Zwiększony wolumen Bitcoin spot, na poziomie 840 milionów dolarów, pomógł doprowadzić do wyższej ceny we wtorek. Ta liczba wyniosła średnio 432 miliony dolarów dziennie w ciągu ostatniego miesiąca.

Bitcoin trafia na 16-miesięczną górę pomimo wyprzedaży w globalnych akcjach

Micah Erstling, inwestor w GSR, dostawcy płynności krypto, powiedział, że Bitcoin oderwał się od akcji, przynajmniej tymczasowo, nie długo po tym, jak najstarsza krypto waluta świata wziął krótki spadek poniedziałek, kiedy akcje również spadły. „Bitcoin szybko przełamał korelację z akcjami po wczorajszym załamaniu, wracając do równowagi, nawet gdy akcje pozostawały w porządku“, powiedział. Istotnie, główne indeksy akcji były płaskie lub spadły we wtorek.

Nikkei 225 w Azji zakończył dzień bez zmian, na czerwono 0,04%, ponieważ indeks poprawił się po wcześniejszych stratach, ale obawy związane z koronaawirusem przeważyły nad pozytywnymi nastrojami.
FTSE 100 zakończył się na czerwonym 1,1%, ponieważ rekordowa liczba przypadków koronaawirusa i niepewność co do rozmów z Brexitem doprowadziły do obniżenia indeksu.
W Stanach Zjednoczonych indeks S&P 500 był płaski i spadł o 0,10%, ponieważ ustawodawcy z trudem forsowali bodźce fiskalne związane z koronaawirusem przed wyborami 3 listopada.

„Na większość aktywów obciążonych ryzykiem wpłynęły wiadomości o impasie stymulacyjnym i rosnącej liczbie wirusów“ – zauważył Erstling. „Handlowcy otrząsają się dziś z tego sentymentu i wracają do długoterminowych podstaw, które napędzają Bitcoin do ponad 85% wzrostu“.

„W ciągu ostatnich dwóch tygodni zaobserwowaliśmy wzrost aktywności zakupowej“, powiedział Michael Rabkin, szef działu sprzedaży instytucjonalnej w firmie crypto market maker DV Chain. „Co więcej, Stany Zjednoczone są bliskie zatwierdzenia rekordowego planu stymulacyjnego o wartości 1,8 biliona dolarów. Ludzie szukają alternatyw takich jak bitcoin, by chronić swoje bogactwo.“

Sądząc po otwartym zainteresowaniu rynku opcji na Bitcoin’y, pozytywny sentyment wydaje się być coraz większy. Poniedziałek zobaczył opcje Bitcoin otwarte oprocentowanie crack 2,5 mld dolarów po raz drugi w październiku, po raz pierwszy w ostatni czwartek, 22 października.

Opcje na Bitcoin’y otwierają zainteresowanie głównymi lokalami w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

„W oparciu o dane dotyczące opcji bitcoin, wielu traderów zabezpiecza i blokuje zyski oraz bieżące poziomy cen“ – powiedział CoinDesk Daniel Koehler, menedżer ds. płynności w kryptocurrency exchange OKCoin z siedzibą w San Francisco. „Wolumeny wzrastają wraz z ceną, więc jest to oznaka zwiększonego, krótkoterminowego, byczego odchylenia“.

Druga co do wielkości kryptokurcja pod względem kapitalizacji rynkowej, ether (ETH), wzrosła we wtorek, osiągając poziom około 406 dolarów i wzrastając o 3,7% w ciągu 24 godzin od 20:00 UTC (16:00 p.m. ET).

Zmienność eteru, mierzona odchyleniem standardowym dziennych zwrotów z logów w ujęciu rocznym, była znacznie wyższa niż zmienność Bitcoin’a w 2020 roku. Podczas gdy zmienność eteru spadała w październiku, ponownie wzrosła z 49,99% w niedzielę do 51,75% w poniedziałek.